Gdzie sprawdzi się basen drewniany?

 Jeszcze do niedawna jednym z najczęściej wykonywanych materiałów do budowy basenu był beton. Od pewnego czasu jednak ta tendencja ulega zmianom. Doskonałą alternatywą okazuje się basen drewniany, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jego betonowy odpowiednik. Jakie są zalety takiego rozwiązania i dlaczego coraz więcej osób decyduje się na wykonanie drewnianego basenu? Przedstawiamy najważniejsze plusy.

Basen drewniany – łatwiejsze wykonanie

Tym, co jest największą zaletą basenu wykonanego z drewna, jest przede wszystkim szybkość montażu. Podczas kiedy model wykonany z betonu musi mieć wystarczająco dużo czasu, aby wyschnąć, drewniany odpowiednik wystarczy złożyć. Istnieją dwie możliwości montażu – naziemny oraz wkopany. Zarówno jeden, jak i drugi ma swoje wady i zalety. Model wkopany przeznaczony jest dla mniejszych działek, gdzie liczy się oszczędność miejsca. Dzięki jego umieszczeniu w ziemi działka wydaje się optycznie większa. Nad tym rozwiązaniem powinny się jednak dobrze zastanowić osoby mające małe dzieci. Zdecydowanie trudniej zabezpieczyć taki zbiornik wodny przed pociechami. Basen naziemny z kolei prezentuje się bardzo elegancko. Jest to doskonały wybór dla tych osób, które uwielbiają skoki do wody. Istnieje bowiem możliwość montażu specjalnej drabinki, czy skoczni.

Basen drewniany połączony z innymi konstrukcjami

Istnieje wiele opcji w aranżacji basenu drewnianego. Niektóre z nich są klasyczne, inne prezentują się nietypowo i połączone są z innymi konstrukcjami. Bardzo chętnie wykorzystywanym rozwiązaniem jest budowa basenu:

  • połączonego z wyjściem tarasowym,
  • w formie osobnego budynku w ogrodzie, gdzie dodatkowo zamontowana jest sauna lub specjalna wanna z jacuzzi.

Nie jest to standardowe rozwiązanie i bez wątpienia nie każdy może sobie na nie pozwolić. Najważniejszą kwestią jest posiadanie odpowiedniej działki. Aby w pełni cieszyć się wielkością basenu połączonego z wyjściem tarasowym, należy dysponować wolną przestrzenią, której powierzchnia wynosi co najmniej 5×5 m. Im większa działka, tym większe możliwości. W przypadku wspomnianych osobnych budynków, w których montowane są baseny – minimalna przestrzeń konieczna do wykorzystania to zazwyczaj 8x8m.

Baseny drewniane coraz chętniej wybierane są nie tylko przez osoby prywatne, ale także przez ośrodki wypoczynkowe urządzane w stylu dawnych lat. 

 

 

Wróć do bloga