Kabiny na podczerwień – charakterystyka i zastosowanie

Sauny na podczerwień to nowość, o której wiele osób nawet nie słyszało. Jesteśmy przyzwyczajeni, że sauna może być fińska albo parowa, ale podczerwień to rewolucyjna nowość, która zdumiewa i zachwyca. W jaki sposób działa i jakie są jej zalety? Dowiesz się z tego wpisu.

Jak działa kabina na podczerwień?

Kabina infrared, czyli innymi słowy sauna na podczerwień, wyglądem do złudzenia przypomina tradycyjną saunę – wykonana jest z naturalnego drewna, ale zasada jej działania jest zupełnie inna. W wypadku takiego typu sauny lecznicze działanie jest spowodowane energią cieplną wytwarzaną przez promienie podczerwone emitowane przez promiennik podczerwieni. Podczerwień to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, którego fale mają długość między światłem widzialnym a falami radiowymi.

Charakterystyka sauny na podczerwień

Charakterystyczną cechą tego rodzaju saun jest przede wszystkim niska (jak na sauny) temperatura powietrza panująca w ich wnętrzu – około 60°C. Dzięki tej stosunkowo niskiej temperaturze, mogą z niej korzystać zarówno dorośli, dzieci, jak i osoby w podeszłym wieku. Promienie podczerwone wnikają w nasze ciało do głębokości około 5 mm, co skutkuje niezwykle efektywnym działaniem leczniczym na nasz organizm. Ciepło panujące w kabinie powoduje, że rozszerzają się nasze naczynia krwionośne, rośnie tętno, zaczynamy się obficie pocić. Taka reakcja naszego organizmu daje natychmiastowe efekty – następuje zwiększone spalanie kalorii, szkodliwe dla naszego zdrowia toksyny są usuwane z ciała przez skórę, a nasz układ odpornościowy zaczyna działać sprawniej.

Zalety korzystania z sauny na podczerwień:

Poprawa samopoczucia – korzystając z sauny na podczerwień, możemy się skutecznie zrelaksować i odpocząć. Sauna tego typu ma zbawienne działanie na naszą psychikę, redukuje efekty działania stresu i przemęczenia.

Poprawa zdrowia – sauna na podczerwień jest szczególnie polecana dla osób cierpiących na reumatyzm, bóle kręgosłupa, bóle stawów, rwę kulszową, dyskopatie różnego typu, nadciśnienie, cukrzycę oraz choroby skóry.

Odchudzanie – podczas zaledwie jednej sesji można spalić około 600 do 900 kalorii. Taka sauna jest wspaniałym sposobem na przyspieszenie odchudzania.

Redukcja cellulitu – przebywanie w saunie korzystnie wpływa na wygląd naszej skóry, która staje się jędrna i gładka.

Wróć do bloga