Projektowanie łazienki – dlaczego warto zaufać specjalistom?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu. Mimo iż nie przyjmujemy w nim gości, jest to jedno z najistotniejszych miejsc mieszkaniu. To właśnie tutaj spędzamy dużo czasu podczas kąpieli, pryszniców, suszenia włosów, robienia makijażu czy przeprowadzania innych zabiegów pielęgnacyjnych i higienicznych. Wiele osób najlepiej relaksuje się w łazience, leżąc w gorącej kąpieli. Pomieszczenie to musi spełniać szereg określonych wymogów. Powinno być ładne i estetyczne tak, żeby wszyscy domownicy czuli się w nim dobrze. Oprócz wyglądu musi być niezwykle funkcjonalne, gdyż wykonujemy tutaj wiele różnych zabiegów. Musi być także odpowiednio oświetlone, aby wykonywane w nim czynności mogły być zrobione z należytą precyzją.

Jeżeli stoisz przed takim wyzwaniem, najlepiej skontaktuj się ze specjalistami, którzy chętnie pomogą Ci funkcjonalnie i estetycznie zaprojektować łazienkę. Dzięki ich pomocy unikniesz błędów, jakie są często popełniane przez ludzi projektujących łazienki na własną rękę.

Projekt łazienki – najczęściej popełniane błędy 

Brak lub niewystarczająca wentylacja – sprawna wentylacja w łazience to podstawa, o której często zapominamy. Źle zaprojektowana wentylacja będzie powodem permanentnej wilgoci, co może skutkować rozwojem niebezpiecznych dla naszego zdrowia grzybów i pleśni.

Za mało miejsca – projektując łazienkę, trzeba mieć na uwadze, ile miejsca jest nam niezbędne do komfortowego korzystania z poszczególnych urządzeń sanitarnych. Doświadczony projektant zadba, aby codzienne wizyty w naszej łazience nie były powodem do obijania się o meble i zderzania z sanitariatami.

Nieodpowiednie oświetlenie – już na etapie projektowania należy dokładnie przemyśleć ilość i układ punktów oświetlenia. Niedostateczne oświetlenie wnętrza łazienki będzie dla nas uciążliwe. Projektant doradzi, gdzie powinny znajdować się punkty świetlne oraz jakiego rodzaju lampy sprawdzą się najlepiej do doświetlenia tego pomieszczenia.

Rozmieszczenie sanitariatów – odpowiednie rozplanowanie położenia wanny, brodzika prysznicowego, sedesu, bidetu i umywalki jest niezwykle istotne. Fachowiec pomoże zrobić to prawidłowo, aby np. osoba wchodząca do łazienki nie widziała od razu otwartego sedesu, który nie jest najprzyjemniejszym widokiem.

 

Wróć do bloga