Jaki basen do ogrodu?

Basen we własnym ogrodzie to marzenie wielu z nas, szczególnie w okresie upałów. W Polsce lata stają się coraz gorętsze, więc prywatny basen wkrótce stanie się już nie synonimem luksusu, lecz popularnym nabytkiem. Jaki basen najlepiej wybrać do swojego ogrodu?

 Jeżeli marzy nam się basen w ogrodzie, musimy zastanowić się, jaki typ najlepiej nam odpowiada. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów basenów, od dmuchanych baseników dla dzieci po duże baseny stelażowe czy drewniane.

Najlepszy basen do ogrodu – który wybrać?

Od wielu lat w ogródkach naszych znajomych możemy natknąć się na najpopularniejszy typ basenów – dmuchane baseniki czy brodziki dla dzieci. To przenośna, łatwa w utrzymaniu atrakcja na lato dla najmłodszych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli – od najprostszych wanienek po najróżniejszych kształtów dmuchane budowle. Dla nieco starszych dzieci bardziej odpowiednie będą baseny rozporowe.

Jeżeli zależy nam, by w naszym ogrodzie kąpieli mogli zażyć również dorośli, musimy pomyśleć o basenie pokaźniejszych rozmiarów. Najbardziej podstawowym typem będzie basen stelażowy, który jest wysoki i mieści się w nim kilka dorosłych osób. Aby wygodnie z niego korzystać, musimy zaopatrzyć się w drabinkę. Konieczne będą również akcesoria pozwalające nam utrzymać czystość wody. Basen stelażowy można postawić na całe lato, trzeba jednak dbać o odpowiednią jakość wody i chronić go w wypadku opadów atmosferycznych.

Jeżeli mamy wystarczająco dużo miejsca w ogrodzie oraz środków, możemy przemyśleć zakup basenu drewnianego. Stanowi on sam w sobie ozdobę ogrodu i pozwala na komfortową kąpiel. Tego typu baseny są bardziej wytrzymałe na warunki atmosferyczne i są całoroczne.

Basen do ogrodu – o czym warto pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na montaż basenu w naszym ogrodzie, powinniśmy dokładnie przemyśleć, na jak duży zbiornik możemy sobie pozwolić. Warto pamiętać, że musi on stać na słońcu, aby woda miała szansę się nagrzać. Należy też pamiętać o tym, że konieczne będzie regularne czyszczenie wody, zarówno z widocznych zabrudzeń, jak i z tych niewidocznych. Bardzo istotne jest kontrolowanie poziomu pH wody, ozonowanie lub chlorowanie i filtrowanie.

 

Wróć do bloga